Priekinis stiklas yra ne mažiau svarbus elementas nei priekiniai žibintai ar stabdžiai. Matomumas priklauso nuo jo būklės, taigi ir saugumo vairuojant. Išvengti įtrūkimų ir įskilimų ant priekinio stiklo beveik neįmanoma – ant kelio esantis akmuo gali palikti pastebimus stiklo pažeidimus. Be to, stiklas gali įskilti dėl staigių temperatūros pokyčių. Kai kurios tokio stiklo įdaužos gali būti visiškai sutvarkytos nekeičiant pačio stiklo. Daugiau informacijos kaip tai įmanoma rasite internete, o mes apžvelkime pagrindinius dalykus.

Kodėl vis dar atsiranda įtrūkimų?

Priekinis stiklas yra kėbulo jėgos struktūros elementas ir įgauna dideles apkrovas, ypač važiuojant blogais keliais. Stiklai, neatlaiko smūgių ir drebėjimo, o temperatūros pokyčių metu lengvai įtrūksta. Stiklas patiria didesnes apkrovas, jei kėbulas turi deformacijų arba blogai atstatytas po avarijos. Be to, anksčiau nepastebėto lusto vietoje gali susidaryti įtrūkimas.

Kokie galimi stiklo pažeidimai?

Šiuolaikinių automobilių priekinis stiklas turi sudėtingą struktūrą. Jis susideda iš vidinio ir išorinio sluoksnių, tarp kurių yra speciali plėvelė. Tai daroma tam, kad avarijos ir žalos atveju skeveldros nesužalotų keleivių. Dažniausiai jis patenka į išorinį sluoksnį, kuris liečiasi su išorine aplinka ir pirmasis paima smūgius.

Lengviausias pažeidimas yra negilios drožlės ir įbrėžimai, kurie neturi įtakos stiklo vientisumui, bet trukdo matyti. Įtrūkimai gali būti vienpusiai, tai yra ant išorinio arba vidinio stiklo sluoksnio arba kiaurai.

Rimčiausias pažeidimas yra radialiniai įtrūkimai, kurie iš pažeidimo vietos spinduliuoja visomis kryptimis. Vidutinio dydžio drožles ir įtrūkimus galima pataisyti, tačiau dėl didesnių pažeidimų reikės pakeisti stiklą. Be to, servisai nesiims remonto, jei įtrūkimas kils nuo stiklo krašto arba prasidės arčiau nei 5 cm nuo jo.

Ką daryti, kai atsiranda įtrūkimas?

Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti, kai atsiranda įtrūkimas ar drožlė, yra užklijuoti pažeistą vietą juostele, kad į vidų nepatektų vanduo ar nešvarumai. Būtent tokia forma reikia vykti į remonto vietą. Pažeistas stiklas turi būti apsaugotas nuo temperatūros pokyčių, o automobiliu negalima važiuoti bekele. Neverta atidėlioti remonto: įtrūkimai išplis ir galiausiai teks keisti stiklą.