Kaune, gyvybingame Lietuvos mieste, ištisus metus vyrauja įvairūs orai. Šiame straipsnyje bus išsamiai apžvelgiami orai Kaune, išskiriami lietingiausi mėnesiai, nurodomi šalčiausi laikotarpiai ir siūloma veikla, tinkanti kiekvienam metų laikui ir oro sąlygoms.

Sezoninis orų pasiskirstymas Kaune, kaip ir kitoje didžiojoje Lietuvos dalyje, vyrauja drėgnas žemyninis klimatas. Dėl to vasaros ir žiemos temperatūra labai skiriasi, todėl kiekvienu metų laiku galima patirti savitų įspūdžių.

Pavasaris (kovo-gegužės mėn.) – šis sezonas pasižymi laipsnišku temperatūros kilimu, retkarčiais pasitaiko liūčių. Vidutinė temperatūra svyruoja nuo 0 °C kovo pradžioje iki maždaug 15 °C gegužės pabaigoje. Tai atsinaujinimo metas, kai žydi augmenija ir ilgėja šviesus paros metas.

Vasaros maloniai šiltos, vidutinė temperatūra svyruoja apie 20 °C, nors kartais gali pakilti ir iki 30 °C. Šiuo sezonu būna ilgos šviesios dienos valandos, todėl jis idealiai tinka veiklai lauke.

Rudenį temperatūra palaipsniui mažėja, o kritulių kiekis didėja. Vidutinė temperatūra nukrenta nuo 15 °C rugsėjį iki maždaug 3 °C lapkritį. Šiuo laikotarpiu lapai būna įspūdingi – oranžinės ir geltonos spalvos.

Žiemos Kaune šaltos, temperatūra dažnai nukrenta žemiau nulio, ypač šalčiausią mėnesį – sausį. Dažnai iškrenta sniegas, todėl miestas tampa žiemos stebuklų šalimi.

Lietingiausi mėnesiai Kaune

Kaune lietingiausi mėnesiai paprastai būna liepa ir rugpjūtis, sutampantys su vasaros įkarščiu. Šiuo laikotarpiu būdingi trumpi, smarkūs lietūs. Šiais mėnesiais vykstant į miestą patartina nešiotis skėtį arba lietpaltį.

Šalčiausias laikas Kaune

Šalčiausias laikotarpis Kaune paprastai būna gruodžio pabaigoje-vasario mėnesį, o šalčiausias mėnuo dažnai būna sausis. Temperatūra gali nukristi iki -5 °C ir žemiau, ypač naktį.

Veiklos pasirinkimas pagal oro sąlygas ir sezoną

Kiekvienas sezonas Kaune siūlo unikalias veiklos galimybes:

Pavasarį – puikiai tinka pasivaikščiojimams po miestą, Ąžuolyno parkų lankymui ir pasimėgavimui kylančia kavinių kultūra, kai miestas pabunda iš žiemos.
Vasara – idealiai tinka lauko pramogoms, tokioms kaip pasivažinėjimas dviračiais palei Nemuną, apsilankymas Kauno tvenkinyje, dalyvavimas daugybėje festivalių ir renginių.
Ruduo – puiki vieta vaizdingiems pasivažinėjimams rudeniniais lapais, žygiams pėsčiomis po netoliese esantį Panemunės regioninį parką ir kultūrinių objektų, tokių kaip Kauno pilis, tyrinėjimui be vasaros minios žmonių.
Žiema – suteikia galimybę užsiimti žiemos sportu, pavyzdžiui, slidinėti ir čiuožti ant ledo. Šventinis sezonas su kalėdinėmis mugėmis ir šviesomis suteikia miestui magišką atspalvį.

Planuojant vizitus ir veiklas, labai svarbu suprasti Kauno orus. Kiekvienas metų laikas Kaune turi savito žavesio ir daugybę veiklų, pritaikytų jo oro sąlygoms. Nesvarbu, ar kaitinatės vasaros saulėje, mėgaujatės rudens spalvomis, švenčiate žiemos šventes, ar stebite pavasario žydėjimą, Kaunas dovanoja malonius įspūdžius ištisus metus.