Oro kondicionieriai yra būtini norint užtikrinti vėsią ir patogią patalpų aplinką karštu oru. Rinkoje yra keletas oro kondicionierių tipų, kurių kiekvienas turi savo unikalių savybių ir privalumų. Labiausiai paplitęs oro kondicionieriaus tipas yra langinis oro kondicionierius, kurį sudaro vienas blokas, įmontuotas lango angoje . Šiuos įrenginius lengva montuoti ir jie idealiai tinka vėsinti mažas ir vidutinio dydžio patalpas.

Padalinti oro kondicionieriai yra dar vienas populiarus oro kondicionieriaus tipas, kurį sudaro du atskiri įrenginiai – vidinis ir išorinis blokas . Vidinis blokas paprastai montuojamas ant sienos arba lubų, o išorinis – pastato išorėje. Split oro kondicionieriai yra žinomi dėl savo energijos vartojimo efektyvumo, žemo triukšmo lygio ir programuojamų funkcijų . Jie idealiai tinka didesniems kambariams arba kelioms patalpoms vėsinti .

Nešiojami oro kondicionieriai yra universalus pasirinkimas, kurį prireikus galima perkelti iš kambario į kambarį. Šie įrenginiai paprastai yra mažesni už langų ar padalintus oro kondicionierius ir puikiai tinka mažoms erdvėms vėsinti arba naudoti butuose ar bendrabučiuose . Nešiojamus oro kondicionierius lengva montuoti ir jiems nereikia nuolatinio montavimo. Tačiau jie yra mažiau energijos taupantys nei kitų tipų oro kondicionieriai ir gali netikti didesnėms patalpoms vėsinti.

Įvairių tipų oro kondicionierių pritaikymo galimybės

Mažiems kambariams ir butams tinkamas langų oro kondicionierius. Šiuos oro kondicionierius lengva montuoti ir jie neužima daug vietos. Jie taip pat yra gana prieinami, palyginti su kitų tipų oro kondicionieriais . Tačiau langų oro kondicionieriai gali netikti sudėtingų formų patalpoms arba patalpoms be langų . Prieš perkant oro kondicionierių, svarbu atsižvelgti į kambario dydį ir jo galią.Didesnėms erdvėms ir namams tinkamesnis yra blokinis oro kondicionierius. Šiuos oro kondicionierius sudaro išorinis blokas ir vienas ar daugiau vidinių blokų, leidžiančių efektyviai vėsinti didesnius plotus . Skirtingi oro kondicionieriai yra įvairių dydžių ir galingumo, todėl tinka skirtingiems patalpų dydžiams ir vėsinimo poreikiams . Be to, kai kurie padalyti oro kondicionieriai gali būti naudojami ir vėsinimui, ir šildymui, todėl jie yra universalus pasirinkimas naudoti ištisus metus. Didesnėms komercinėms ar gamybinėms patalpoms vėsinti galima įsigyti ir prie lubų montuojamų kasetinių oro kondicionierių. Daugiau informacijos rasite sanleja.lt.