Vadovaujant restoranui ar net nedidelei greito maisto užkandinei, reikia nuolat rūpintis tvarka, švara ir higiena. Tokiose vietose nesunku susitepti rankas, drabužius ar stalus. Todėl verta įsigyti tokių reikmenų, pavyzdžiui, kaip popierines servetėles, kurių dėka pasirūpinsite kliento komfortu ir patogumu.

Šiek tiek istorijos

Popierines servetėles pasauliui pristatė Johnas Dickensonas 1887 m. – popieriaus gaminių gamintojas, XIX amžiaus pabaigą paverčiantis popieriaus revoliucijos laiku, vienu metu išleidžiantis servetėles ir tualetinį popierių.

Tačiau tikrasis popierinių servetėlių klestėjimas atėjo šeštajame dešimtmetyje. Jungtinėse Amerikos Valstijose išpopuliarėjo greitasis maistas, kuris neapsieitų be praktiškų ir vienkartinių servetėlių. Kasmet tradiciniai restoranai ir viešbučiai pradėjo vertinti šios gastronominės detalės savybes.

Kaip išpopuliarėjo popierinės servetėlės?

Restoranai pradėjo vertinti ne tik patogumą ir galimybę pakeisti medžiagines servetėles, kurias reikia nuolat skalbti. Didelio dėmesio nusipelnė nedidelė pirkimo kaina bei galimybė jas panaudojus išmesti. Situacijų, kai klientas gaudavo neišskalbtą ar, dar blogiau, naudotą servetėlę, nebeliko.

Popierines servetėles imta naudoti ir namuose, per šventes, didelius vakarėlius. Visų pirma, tai sutaupė laiko ir sumažino nešvarių skalbinių krūvą po renginių ir vakarėlių. Be to, jie buvo pradėti lankstyti įvairiomis formomis, pavyzdžiui, origami, pritraukiant svečių dėmesį.

Servetėlių populiarumas išaugo ir dėl didžiulės raštų įvairovės. Šiuo metu nesunkiai galite įsigyti vienkartinių servetėlių, pritaikytų konkrečiai šventei, pavyzdžiui, Kalėdoms, Velykoms, gimtadieniams. Ant jų esantys šventiniai raštai puikiai praturtina ir daro malonesnį laiką, praleistą prie stalo, suteikdami magiškos atmosferos ir pabrėždami renginio svarbą. Taip pat didelis ir spalvų bei dydžių servetėlių pasirinkimas. Juos nesunkiai integruosite į šventės dekorą.

Indai, stalo įrankiai ir graži staltiesė – dar ne viskas. Švenčių ir vakarėlių metu puikiai tiks popierinės servetėlės, kurios nepriekaištingai išlaiko švarias rankas ir burną, nepalieka riebių ar negražių pėdsakų ant stiklinių.