Vakuuminiai siurbliai yra plačiai naudojami įvairiose pramonės šakose. Pramoninėje aplinkoje vakuuminiai siurbliai atlieka labai svarbų vaidmenį tokiuose procesuose kaip gamyba, pakavimas ir medžiagų tvarkymas. Šiais siurbliais sukuriama vakuuminė arba žemo slėgio aplinka, leidžianti efektyviai veikti įvairią pramoninę įrangą ir procesus. Pavyzdžiui, pramoniniai vakuuminiai siurbliai dažniausiai naudojami filtravimo procese, kur jie padeda pašalinti teršalus ir priemaišas iš skysčių ar dujų . Jie taip pat naudojami pramoninėje valymo įrangoje ir transporto sistemose. Be to, vakuuminiai siurbliai pritaikomi šaldymo įrangos ir retųjų dujų recirkuliacijos gamyboje. Tvirtas dizainas ir gebėjimas atlaikyti agresyvią aplinką leidžia juos naudoti pramoninėje aplinkoje.

Vakuuminiai siurbliai plačiai naudojami moksliniuose tyrimuose ir laboratorijose. Šie siurbliai yra būtini norint sukurti ir palaikyti vakuumą eksperimentiniuose aparatuose, leidžiančius tyrėjams tirti įvairių medžiagų  elgesį kontroliuojamomis sąlygomis. Jie dažniausiai naudojami tokiose tyrimų srityse kaip fizika, chemija ir medžiagų mokslas. Vakuuminiai siurbliai taip pat naudojami laboratorinėje įrangoje, pavyzdžiui, šaldymo džiovintuvuose, vakuuminėse krosnyse ir spektrometruose. Šie prietaisai remiasi vakuuminiais siurbliais, kad sukurtų jų veikimui reikalingą žemo slėgio aplinką. Apskritai vakuuminiai siurbliai yra nepakeičiamos mokslinių tyrimų priemonės ir atlieka gyvybiškai svarbų vaidmenį gerinant mūsų supratimą apie gamtos pasaulį.

Vakuuminiai siurbliai taip pat gali būti naudojami medicinos ir sveikatos priežiūros pramonėje. Jie dažniausiai naudojami medicinos prietaisuose ir procedūrose, tokiose kaip anestezijos aparatai, chirurginės siurbimo sistemos ir kraujo analizatoriai. Vakuuminiai siurbliai naudojami įvairioms medicininėms procedūroms, įskaitant žaizdų drenavimą, kvėpavimo palaikymą ir kūno skysčių siurbimą, sukurti. Be to, vakuuminiai siurbliai naudojami medicinos laboratorijose mėginių paruošimo, filtravimo ir atskyrimo procesams. Dėl patikimo veikimo ir gebėjimo palaikyti kontroliuojamą vakuumą jie yra būtini medicinos srities komponentai, prisidedantys prie pacientų priežiūros ir diagnostikos procedūrų.